• Wpisów: 932
 • Średnio co: 3 dni
 • Ostatni wpis: 2 lata temu, 22:54
 • Licznik odwiedzin: 87 179 / 3399 dni
 
gina02
 
Minął jak z bicza trzask! Nowy Sącz, spotkanie z ukochanym rodzinnym miastem, z domkiem który pięknieje pomimo przybywających mu lat, a raczej wieków. Kiedyś był moim rodzinnym, teraz jest ukochaną oazą, w której zawsze mogę znaleźć ukojenie, przyjazną atmosferę i doskonałe „co nieco”, nie mówiąc już o przedniej kawie. Tu czeka też na mnie moja siostra Krysia, oczy cieszy piękno otoczenia, a dusza odpoczywa otulona harmonijnymi dźwiękami. Tu serce znajduje chwilowy odpoczynek od wiecznej tęsknoty... Bo to miejsce, w którym - i wśród których - uczyłam się kochać, uczyłam się zyć…

10306548_818241311596628_4864396535068139423_n.jpg


Noc w domu już znacznie mniej przyjaznym. O poranku Tatrzańskie ośnieżone szczyty zajrzały nam prawie do okien, a ogród zaprosił kolorami wiosny. Nadal kwitną tu kolorowe tulipany Mamy, żonkile, a ukochany barwinek ozdobiły fioletowe kwiaty. Drzewa owocowe bielą obsypało delikatne kwiecie, a mniszek złotym dywanem pokrył trawiastą część miniaturowego sadu Taty. Zebrałam jego słoneczne kwiaty, już nie na miodek robiony zwykle przez Mamę, lecz na nalewkę, ponoć także zachowującą cudowne właściwości tej radość wiosenną budzącej roślinki.

Jeszcze szybka kawa u Krysi i jazda do Krakowa. Kazimierz wypełniony hałaśliwymi wycieczkami, turystami, tubylcami zmierzającymi w kierunku Wisły. Słoneczny dzień nawet Krakusów wywabił na niedzielny spacer. Biegłyśmy do małej knajpki palestyńskiej na przepyszny kebab z jagnięciny  w syryjskim chlebku podany i kawę z kardamonem… Czas naglił, bo w domu czekały na nas kupione wcześniej bilety na wieczorny spektakl w teatrze. Zdążyłyśmy prawie na styk. Świąteczny dzień uczciłyśmy Eucharystią i jeszcze jedną kawą w katowickiej kawiarni.

Spektakl Cinema od trzech lat grany w Teatrze Wyspiańskiego w Katowicach rozbawił nas, ale również zachwycił aranżacją, pomysłem reżyserskim i grą aktorską. *
teatralny.pl/(…)cinema-czyli-teatr-bez-granic.html…
_________________________________________________________

*Reżyserem przedsięwzięcia, który jednocześnie odpowiada za scenariusz, ruch sceniczny i opracowanie muzyczne jest Beppe Navello, od 2007 roku dyrektor Fondazione Teatro Piemonte Europa. - Kino w teatrze jest możliwe" - uważa Navello.

Za scenografię odpowiada Francesco Fassone - architekt i scenograf, absolwent wydziału Architektury Politechniki w Turynie. Fassone zajmuje się scenografią teatralną, tworzeniem instalacji artystycznych, przestrzeni dla wystaw muzealnych oraz projektowaniem dla branży mody i muzyki.

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 •  
   
  @TaniecNocy...: Dziękuję Ci, wiem, że Oni są blisko mnie, ale boli ich fizyczny brak w miejscach, które były kiedyś wypełnione Ich obecnością, ten ból dotyka jakby bardziej. Dlatego jeżdżę tam coraz rzadziej. Dzisiaj jadę! :)
   
 •  
   
  Zazdroszczę ci ze masz takie cudowne miejsca pełne wspomnień moze ostatnio bardziej smutnych bo kochani ci ludzie odeszli ale wiedz ze oni zawsze bedą w tych miejscach gdy bedziesz wracać zawsze myśl o tych cudnych wspomnieniach gdy byliście razem ściskam