Wpisy użytkownika nomadka z dnia 22 września 2015

Liczba wpisów: 1

gina02
 
Gorąca para rozpala twarz, żelazko wyrusza w znaną dobrze podróż po starym obrusie ozdobionym motywem z zielonych oliwek i żółtych słoneczników. Ciepła tkanina przywołuje urokliwą, pachnącą lawendą Prowansję. Jej zapach ogarnia mnie, tamto światło ogrzewa wspomnienie, smakuję minione chwile… Kobieta, mężczyzna i dziecko… Mocny wiatr i wcale nie słoneczne Ametystowe Wybrzeże, a jednak – choć chłodne i dżdżyste - wyjątkowo piękne. Nawet stada spragnionych krwi komarów nie są w stanie zepsuć tamtych chwil…

Dlaczego tak rzadko goszczę w tamtym miejscu i czasie???

Tango szarpie emocjami, a fado rozrywa serce. /Wrażliwość na dźwięki odziedziczyłam po Przodkach :)/.

Niechciane łzy zwilżają policzki. W uszach brzmi Jej głos: „Opowiedz mi morze… Opowiedz, podobno jest takie piękne…”.

Tak, jest właśnie jest takie, moja Mamo, która nie zanurzyłaś stóp w słonej morskiej wodzie, nie nasyciłaś wzroku pięknem rozbijających się o nadbrzeżne skały fal, wilgotny wiatr nie smagał nigdy Twojej twarzy… Zajęta dziećmi, domem, pracą, kochanym mężczyzną, nie dałaś sygnału, że pragniesz czegoś jeszcze. Gdy usłyszałam te słowa tęsknoty i nienasycenia, było już zbyt późno.

Czy popełniam ten sam błąd?

Nieee, chyba nie! Ta dzisiejsza słabość to tylko słodko–gorzkie wiśnie z nalewki świeżo odlanej i - tango gorące, namiętne, wypełnione do granic tęsknotą…

I jeszcze myśl jasna i ostra; zdjęć z Madery, wiecznie zielonej, nie mam z kim dzielić… Chociaż są niezwykłe, jak chwile tam spędzone.
________________________________________________________

On? On nie ma z kim dzielić opowieści Drogi, swoich fotek z Camino…

DSC_0503.jpg
  • awatar Louve: i 3 raz sie dodal, ale tylko jeden ze zdjeciem
  • awatar Louve: Piekny wpis... Gino, nareszcie jestes!:-)))
  • awatar nomadka: @Louve: Napisałam do Ciebie wiadomość, ale mam wrażenie, że pinger ją pożarł! Tak jak i ten wpis, który jest, ale jakby go nie było :) /tylko w Archiwum się zapisał/. Trudno.
Pokaż wszystkie (3) ›