Wpisy użytkownika nomadka z dnia 1 czerwca 2015

Liczba wpisów: 1

gina02
 
Bardzo długo myślałam o tym, czy chcę napisać o najczarniejszym dniu mojego dotychczasowego życia. Dniu, w którym usłyszałam w słuchawce telefonu: „Mamo, mam raka!”… Byłam daleko od Niej, a  Ona sama musiała zmierzyć się z karteczką odebraną z labolatorium, zawierającą potworną  informację, mogącą zatrząść całym dotychczasowym światem i życiem. Tydzień wcześniej zrobiła biopsję guzka tarczycy.

Piszę. Podjęłam decyzję na „tak”, jedynie ze względu na to, że może podana tutaj informacja przynieść korzyść w życiu innych, być może stać się przyczyną dobra, ratującą życie wiadomością.

Od kilku tygodni wiem, że moja jedyna córka ma zdiagnozowanego raka brodawkowego tarczycy. Nie chcę, i nie potrafię, pisać o tym co czuję.  Chcę jedynie poprosić Was, którzy tu zaglądacie: nie lekceważcie guzków na tarczycy, nawet JEŚLLI WSZYSTKIE WYNIKI BADAŃ /TSH, podstawowe hormony, krew/ są w porządku. Badanie usg dobrze zinterpretowane powinno dać wiarygodną ocenę tarczycy. Zmuszajcie lekarzy by dawali wam skierowania na to badanie.
Moja córka miała wszystkie wyniki badań IDEALNE!  Zostały zlekceważone inne niepokojące objawy.

Dzisiaj jest tylko ból …
  • awatar portrotterdam: Nie, nie wierzę. Nie można już chyba przejść przez więcej bólu, niż Ty przeszłaś. Będę uważać, dziękuję Ci za ten wpis, jestem genetycznie narażona, z obu stron. Ściskam cię mocno, gdziekolwiek jesteś.
  • awatar nomadka: @portrotterdam: @portrotterdam: Dziękuję Ci bardzo, proszę o modlitwę, jeśli potrafisz się modlić i zechcesz. Badaj tarczycę, Zuzia czuła jedynie zmęczenie i wypadały jej gwałtownie włosy. W pewnym momencie podejrzenia szły w kierunku choroby hashimoto. Rzeczywistość okazała się być o wiele, wiele trudniejsza. Dbaj o siebie, masz talent, rodzinę i ślicznego synka :)
  • awatar portrotterdam: @nomadka: Pomodlę się za Was. U mnie w rodzinie po obu stronach było wiele przypadków raka, niekoniecznie tarczycy. Potrworne żniwo zebrał ten potwór. Trochę już przez to mam obsesję, staram się zdrowo żyć i uważać na dziwne rzeczy. Jeszcze raz mocno ściskam
Pokaż wszystkie (8) ›