Wpisy użytkownika nomadka z dnia 4 grudnia 2015

Liczba wpisów: 1

gina02
 
Słoneczny, choć mglisty poranek. Myśli przy Basi, mojej najmłodszej siostrze.Dzisiaj, w Krakowie, świętuje :).

W ostatnią niedzielę listopada spotkaliśmy się w dużym, rodzinnym gronie na mszy św. upamiętniającej drugą rocznicę śmierci Mamy. Jeszcze raz, Ona sama, połączyła nas, a przy wspólnym obiedzie w jakiś metafizyczny sposób, była ze swoją radością, optymizmem i pozytywną energią, którą przez całe ziemskie życie emanowała… Najmłodszych nie zdołała już uścisnąć i pobłogosławić. Bo rodzina zdecydowanie nam się odmłodziła… Michaś niedawno świętował swoje pierwsze urodziny, a Filip jeszcze na nie czeka, Małgosia także przyszła na świat już po Jej odejściu.

Grudzień!
Podarował mi już pierwsze miłe chwile. Wczorajszy wieczór spędziłam w nowoczesnej sali koncertowej NOSPR. Nieoczekiwane, i miłe, spotkanie z moją siostrą i jej przyjaciółmi zaowocowało wspólnym słuchaniem cudownie pięknego koncertu pod batutą Maestro - jubilata świętującego 80 urodziny – Tadeusza Strugały. W programie Weber, Grieg /mój ulubiony/, Dvořák, romantycy, tak bliscy mojej duszy. Emocjami nasycona muzyka  przepięknie brzmiała w nowoczesnej sali o doskonałej akutystyce! Bardzo późnym wieczorem, tuż po koncercie, czekało nas jeszcze spotkanie w małej grupie z Maestro. Z wielkim zaskoczeniem patrzyłam na brak odznak zmęczenia wybitnego dyrygenta, który / zaraz po zakończeniu koncertu/ z wielką swadą, ogromną kulturą, pięknym językiem, malował przed słuchaczemi obrazy powojennych Katowic „oddychających muzyką”… Kilkukrotne próby zakończenia spotkania pełzły na niczym, bo główny jego bohater wcale nie chciał się z nami rozstać… Gdyby „zupa nie stygła” pewnie  nie udałoby się pani dyrektor NOSPR  przerwać cudownej rozmowy z Artystą.


Tadeusz-Strugala.jpgz16606969Q,Nowa_siedziba_NOSPR.jpg
  • awatar portrotterdam: Wszystkiego naj naj dla Siostry :) i życzę Wam wszystkim jak najwiecej miłych, radosnych rodzinnych chwil :)
  • awatar nomadka: @portrotterdam: @portrotterdam: Dziękuję :). Przekażę Basi Twoje życzenia.
Pokaż wszystkie (2) ›