Wpisy użytkownika nomadka z dnia 22 marca 2014

Liczba wpisów: 2

gina02
 
obdarował nas cudownym błękitem nieba, lekkim wiatrem i słońcem otulającym ciepłem.

Podarował mi też niespodziewanie piękny bukiet kwiatów. Posłańcem wiosny został ktoś, o kim nawet nie pomyślałam, że może wykonać tak miły gest wobec mnie. :)

Jednak największą radością tego dnia było dość dobre samopoczucie Taty. Mogłam więc zwiać na kilkugodzinne wagary /tradycyjne, przecież to dzień wagarowicza, prawda?/. Spędziłam je na spotkaniu z koleżankami z liceum. /gina02.pinger.pl/m/21469838 / One same pewnie wciąż jeszcze biesiadują w Impresji...  Pomimo miłego klimatu spotkania, tych wszystkich: "A pamiętasz...?", wspomnień wywołujących szczere salwy śmiechu, przekrzykiwań, poczułam zmęczenie. Niepokój o Tatę nie pozwolił dłużej zostać.

Gdy wychodziłam spotkałam dawno nie widziane osoby, koleżanki z pierwszego miejsca mojej pracy. Ku mojemu zaskoczeniu, zostałam natychmiast rozpoznana.

Pomyślałam, że moje życie stało się takim życiem "obok". Wypełniają je już całkowicie odmienne treści.

Biegłam do domu pod rozgwieżdżonym niebem. :)

To był naprawdę dobry dzień...
 

gina02
 
Wiosenny dzień powinien przynieść świeży powiew nadziei, napełnić energią, powinien…

Tato słaby, senny, pozbawiony chęci życia, dzisiaj wybrał się do ogrodu. I tu – nastąpiło to, czego tak bardzo się obawiałam. Załamanie. Ogród, przez niespodziewaną chorobę i śmierć mamy, został w jesieni zaniedbany. Wygląda smutno. Ogromny jego fragment powstawał każdego roku całkowicie od początku. Tato tworzył niezwykłe klimaty przy pomocy tyczek z grochem, dyni, cukini , selerów, kwiatów…  Nawet kapusta rosła w artystycznym układzie. Powstawały kwitnące aleje grochowe, o kształcie gotyckich katedr, innym razem pachnące  szpalery tworzyły tajemnicze zakątki. Ponad fragmentami ogrodu długie pnącza winorośli, tworzyły zielony dach, jesienią ozdobiony ciemnymi i jasnymi mocno pachnącymi w słońcu gronami. Wiosną drzewa wiśni, czereśni i jabłoni, pokrywały delikatne kwiaty, a pod nimi rozbarwiały się tulipany, żonkile, narcyzy… Początkiem lata czerwone owoce cieszyły oczy i radowały podniebienie. Było czym obdarowywać naszych kochanych. Ogród był wielką pasją Taty, zrealizowanym marzeniem. Dzisiaj zrozumiał, że nie jest w stanie zrobić już nic, nawet podnieść choćby najlżejsze z narzędzi ogrodowych.

Zabolało mnie serce. Nie potrafię przygotować do uprawy ziemi…

Wciąż nie umiem poradzić sobie z zupełnie nową sytuacją; to On był zawsze mocnym człowiekiem, nie ja...

Dzień, dość trudny, przerwała niespodziewana wizyta przyjaciół taty. Cudownie pogodny Kaziu, zdolny muzyk – artysta, którego wszyscy bardzo lubimy, wniósł w nasz dom ogrom dobrej energii, pogody, wypełnił go czymś niezwykłym – pięknym uczuciem przyjaźni, tą jedną z najwierniejszych twarzy miłości.

W zaniedbanym ogrodzie, ręką mamy wsadzone kwiaty, podniosły swoje cudownie piękne główki w kierunku mocnego już słońca. Obudziło się radośnie barwne życie rabatek kwiatowych.

----------------------------------------------------

Dzisiaj przyjechało też, i pozostało do poniedziałku, kolejne zagrożenie ogrodu. Koparka... Awaria pionów zmusiła nas do decyzji o wielkim kopaniu :(

p1.jpg


Kwiaty Mamy; kochane fiołki, mój ulubiony barwinek, hiacynty, są jeszcze pachnące narcyzy.

p2.jpg


p7.jpg


p5.jpg


p.jpg
  • awatar jamnick: Czy koparka to wszystko zniszczy? Nie, nie..............
  • awatar Do jutra: a nie mozesz kogos poprosic o pomoc ? kocham piekne ogrody i tez pekaloby mi serce widzac jak jest a pamietajac jak bylo . popros kogos , Tatko jeszcze zobaczy letnie kwiaty :-)
  • awatar nomadka: @Do jutra: Chcę znaleźć kogoś kto umie uprawiać ziemię, ale nie znam tu nikogo. Ktoś w ub. roku orał tacie ogród, więc pewnie dotrę do tej osoby. Na razie brakuje mi czasu na wszystko, a zniszczenia po odkopywaniu pionów kanalizacyjnych są tak duże, że aż zniechęcają. Wczoraj tato zmobilizował się na tyle, żeby obejść ogród. Niestety nie był to dobry pomysł... Wegetacja ruszyła o miesiąc wcześniej, a w ogrodzie nic się nie dzieje. :(
Pokaż wszystkie (3) ›