Wpisy użytkownika nomadka z dnia 27 stycznia 2014

Liczba wpisów: 1

gina02
 
Mam za sobą dobry, świąteczny dzień. Chciałabym o nim napisać, ale jestem zbyt zmęczona.

Zatem zamykam w pamięci i sercu małą dziewczynkę z przystanku autobusu nr 5, o imieniu Amelka - Iskierka, z którą dzielnie wędrowałam o zmroku, trzymając jej drobniutką rączkę w swojej dłoni i słuchając szczebiotania zaledwie pięcioletniej, radosnej i ufnej istotki. Godzinę wcześniej, nie wiedziałam o istnieniu jej samej, ani też jej mamy... Teraz poznałam całą historię!

Zamykam w sobie cudownie współbrzmiące głosy "Piewców Pana", których koncertu słuchałam w Bazylice, zatrzymuję gdzieś w głębi siebie promienie słońca, które przebiły się przez mglisty poranek, gdy przy pomocy dużej, zielonej szufli usiłowałam uporać się ze świeżym śniegiem... Zapadł też głęboko we wnętrzu dźwięk skrzypiec Taty, dobra rozmowa z kimś, kto troszczy się o mnie, choć dzielą nas tysiące kilometrów :).

Może zapamiętam też zabawy z Franiem, szaleństwa z absolutnie wyimaginowanego świata, smaczny obiad i dobre ciasto przygotowane przez moich bliskich? Rozmowę z córką, która w Austrii przekazuje maluchom to, co  sami zaszczepiliśmy jej... Uczy małe stworzonka jeździć na nartach :).

Tyle darów w jeden dzień! Cudownie piękny dzień :), dzień, ze śniegiem, ale bez burz :)!...

Joseph Mallord William Turner (1775 - 1851)
"Burza śnieżna - parowiec wychodzący z portu/Snow Storm - Steam-Boat off a Harbour's Mouth" 1842
olej na płótnie/oli on canvas 91.4 x 121.9 cm
Tate Gallery
Turner.jpg
  • awatar nomadka: @wolny od przyszłości: Dzięki, to piękne podsumowanie dnia :), pracowitego bardzo...
Pokaż wszystkie (1) ›