Wpisy użytkownika nomadka z dnia 7 stycznia 2013

Liczba wpisów: 1

gina02
 
głosząc Dobrą Nowinę. W smutnym Domu rozbrzmiewają anielskie prawie chóry przepięknym śpiewem ubogacające wschodnią liturgię. Przy słodkim zapachu kadzideł i świec woskowych, w półmroku i cudownych refleksach drżących płomieni świec, odbitych w pełnych barwach ikon, złocie carskich wrót, dźwiękach doskonale zharmonizowanych głosów, ludzkie serca lgną do Miłości objawionej światu.

Monastyr Trvdos.jpg


W moim domu pozostało już tylko wspomnienie Świąt, zapach korzeni, choinka, szopka z piernika upieczona dla dziadków przez wnuczkę, tęsknota za chwilami spędzonymi przy rodzinnym stole. Pozostało jeszcze coś, niezwykle ważnego, głęboka świadomość i najprawdziwsza wiara w to, że On narodził się nie tylko w Betlejem.

p.jpg


Paulinie i tym, którzy wraz z Nią świętują dzisiaj Boże Narodzenie, życzę błogosławionego czasu.
  • awatar FoFa: piękna ta szopka i pierniki.... Pamiętam te pierniczki które od Ciebie dostałam i zapamiętam je na zawsze :)
  • awatar nomadka: @FoFa: Madziu, ogromnie się cieszę, że zapamiętałaś je, zwłaszcza, że jest to produkt mało trwały ;), zwykle znika w żołądkach łasuchów. W tym roku mam też ładne pierniki, ale inaczej pachną... Sio zabrała ze sobą tajemnicę przyprawy, którą sama sporządzała... Ja także pamiętam i wciąż z rozczuleniem wielkim dotykam Serce czarno-białe. Dziękuję Ci za nie...
Pokaż wszystkie (2) ›