Wpisy użytkownika nomadka z dnia 20 września 2012

Liczba wpisów: 2

gina02
 
Wczoraj:

pewien Dorosły, pojawił się przed grupą dzieci. W dłoniach trzymał rekwizyty: doniczkę i filiżankę. Chciał zobrazować dzieciakom pewną, mądrą tezę. Nie wziął jednak pod uwagę, że współczesne dzieci więcej wiedzą na temat fizyki kwantowej, niż ginących rzemiosł i prostych prawd.

Dorosły, w dobrej wierze, zwrócił się do zaintrygowanych jego opowieścią maluchów, z pytaniem:

- Czy wiecie kto, i jak, robi doniczki? - dzieci nieco wcześniej dowiedziały się jaki surowiec potrzebny jest do ich wykonania.

Przez chwilę panowała zupełna cisza, potem nastąpiło niewielkie poruszenie, zanim wystrzelił w górę prawdziwy las rąk. Zabrzmiało głośne, odkrywcze:

- Gliniarz!!! :)

To, że nie święci garnki lepią, wcześniejsze pokolenia wiedziały z doświadczenia. To, rzadko już bywa w skansenie ;).  I choć garncarze /nie gliniarze :)/  wciąż jeszcze sprawnymi dłońmi, na kołach garncarskich, formują donice i misy, dzbany, sprzedają je już tylko na okazjonalnych jarmarkach...
 

gina02
 
Zaczynam odczuwać coraz większe zmęczenie.

Każdy dzień wypełniony jest ogromną ilością pracy. Od rana do późnego wieczoru, lub raczej wczesnej nocy.

Nie wiem skąd oni czerpią siłę... Inaczej - wiem, czerpią ją z siebie nawzajem, z miłości, przyjaźni, zwyczajnej ludzkiej sympatii. Oni po prostu wciąż się lubią! Nawzajem stymulują się do nowych wyzwań, często już zbyt trudnych dla nich. Nie poddają się, chyba nie umieją inaczej.

Zmęczenie fizyczne wzięło górę nad miłością do nich. Irracjonalny lęk o nich, będący wynikiem złego stanu zdrowia obojgu, depresyjna pogoda, to czynniki, które w dniu dzisiejszym obciążyły mnie bardzo.

Miałam ochotę uciec.

Na szczęście nie trwało to zbyt długo...
  • awatar barbarella: Jestem myślami przy Tobie Nomadko.
  • awatar nomadka: @barbarella: Dziękuję Ci, wiem, że są to dobre myśli :).
Pokaż wszystkie (2) ›