Wpisy użytkownika nomadka z dnia 22 czerwca 2012

Liczba wpisów: 1

gina02
 
Mój osiedlowy park powoli zamienia się w całkowicie betonową pustynię.
Wczoraj zobaczyłam, że jedna z ostatnich już naturalnych ziemnych ścieżek, została zakuta w kostkę brukową!!! :(

Nie rozumiem dlaczego ludzie tak bardzo nie lubią tego, co choćby zbliżone jest do natury? Tak, jak ta, ostatnia już ścieżka, sprężynująca do niedawna pod moimi stopami...

Osiedle na którym mieszkam jest szare, bure, nijakie. Zieleni na nim praktycznie nie ma. Upały powodują, że w tej zakutej betonem i brukiem, przestrzeni, duszę się prawdziwie.

Na szczęście wkrótce pożegnam /na jakiś czas/ to moje "uporządkowane" betonowe blokowisko.
  • awatar Bafka: Oj to przykro. U mnie na odwrot, mam na osiedlu mnostwo przeoznych dzew, biegaja dzikie kroliki i pelnbo wiewiorek. Rano budzi mnie spiew ptakow, a noca mozna uslyszec sowy. Jak na wielkie osiedle gdzie mieszka prawie 10tys. mieszkancow, to mam naprawde zajebiscie duzo zieleni.
  • awatar Louve: ... bo to Polska właśnie :/
  • awatar nomadka: @Bafka: Zazdroszczę Ci. Nie lubię wychodzić tutaj z domu. Zieleń przegrywa z miejscami parkingowymi, z zabetonowanymi alejkami. Na szczęście są tutaj boiska do gier i place zabaw dla dzieci. BRAKUJE MI DRZEW, zapachu krzewów kwitnących... Park mam dosłownie na przeciw domu w którym mieszkam, niestety powoli i on zamienia się w cudo zakute w betony. Wątpliwa to estetyka niestety.
Pokaż wszystkie (5) ›