Wpisy użytkownika nomadka z dnia 1 czerwca 2012

Liczba wpisów: 1

gina02
 
Każda podróż zaczyna się od decyzji, a potem, zamknięcia drzwi za sobą… Tak było i tym razem. Smutny pociąg do Warszawy, samolot do Wiednia wypełniony dźwiękami walca, potem lot do Splitu i samochód, którym pokonaliśmy prawie 3000 km po bałkańskich drogach.

Wróciłam z podróży, która po raz kolejny uzmysłowiła mi jak bardzo podzielona jest ludzkość. Na Bałkanach podziały natury materialnej, duchowej i kulturowej są szczególnie wyraźne. To miejsce zderzenia wielu kultur, religii, to także świat w którym bogactwo i potworna bieda egzystując obok siebie, drastycznie unaoczniają różnice istniejące w poziomie życia mieszkańców.

Bałkańską część podróży rozpoczęliśmy od bogatej, w tym zestawieniu, chorwackiej Dalmacji. Potem Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Macedonia i Albania, stanowiły teren naszej penetracji.

Jakie wrażenia z podróży? Jestem zbyt zmęczona, by silić się na analizę tego, co doświadczałam przez ostatnie dwa tygodnie. Napiszę, jak tylko zregeneruję się trochę.

Dzisiaj w nocy już jadę do N.S. W niedzielę moja Mama obchodzi kolejne urodziny. Chcę być z Nią, by dziękować Jej... a także, a może przede wszystkim, za Nią :).
Pokaż wszystkie (7) ›