Wpisy użytkownika nomadka z dnia 25 kwietnia 2012

Liczba wpisów: 1

gina02
 
- "Ciociu, nie wiem co robić. Ciśnienie babci spadło do 72/44 (...)"

Dzieli mnie odległość 200 km, a jednak tam jestem. Jestem z nimi..., choć fizycznie pochylam się nad tym, co zwykle czeka na mój powrót.

Przyglądam się swoim lękom, trudności z wyrażeniem wewnętrznej zgody na stratę. A jednak - tracę, każdego dnia coś przemija, odchodzi...

Smakuję wartość rzeczywistości. Także tej, wypełnionej bólem. Nie chcę żyć w iluzji, jakiekolwiek by ona nie była.

Współczesna piosenkarka, o pięknym głosie – Adele, śpiewa  utwór rozpoczynający się od słów: "Słyszałam, że się ustatkowałeś, że znalazłeś dziewczynę i ożeniłeś się. Słyszałam, że Twoje marzenia się spełniły, …", dalej,  w refrenie piosenki pojawią się słowa: "Będę pamiętać co mówiłeś: Czasem się trwa w miłości, a za innym razem cierpi. Czasem się trwa w miłości, a za innym razem cierpi'"; innymi słowy tekst mówi, że: mówiłeś często, że bywa czas miłości i bywa czas cierpienia.

Cóż, te piękne i poruszające słowa, zawierają jednak iluzję, która nie pozwala tworzyć głębszych więzi. To iluzja, która mówi, że istnieją dwa osobne czasy: z jednej strony czas miłości, w którym nie ma cierpienia (sielanka, paradisum, raj), z drugiej strony czas cierpienia, w którym nie ma miłości.   Iluzja ta mówi, że miłość może być wolna od cierpienia: "Moi przodkowie cierpieli, minęło,… ale moja miłość odtąd cierpienia nie zazna"

Niebezpieczna iluzja. Jedna z wielu...
  • awatar Parole: wiesz, ostatnio miałam podobne refleksje.
Pokaż wszystkie (1) ›