Wpisy użytkownika nomadka z dnia 17 kwietnia 2012

Liczba wpisów: 1

gina02
 
Czuję się jakbym była strażniczką jej życia.
Napięcie rośnie wraz ze spadającym gwałtownie ciśnieniem... Czuję lęk, nie jestem gotowa...

Tę atmosferę dzisiaj przełamał dźwięk telefonu i głos Pauliny. Zadzwoniła, żeby podyktować przepis na winko pietruszkowe, podobno dobrze działające na chore serce. Przy okazji Paulina nie omieszkała pochwalić się podbojem sercowym. W Domu pojawił się nowy straszy pan.

- "Potrafi jeszcze podskoczyć, jak kozak prawie - powiedziała - nie korzystał nigdy z "medycyny" /to z j. ang., którym Paulina włada lepiej niż polskim/, potrafi leczyć się sam (...)"

Paulina złożyła mu dzisiaj wizytę, ostrożnie, bo:

- "Oni podrywają, bawią się kobietami, ale ja umiem odpowiedzieć na to" - poinformowała mnie, mocno zaskoczoną tym wyznaniem.

Dowiedziałam się także od dzielnej starszej pani, że:

- "One myślą, że jak mam 85 lat, to jestem stara. A ja wcale nie patrzę w tę stronę. Patrzę do środka... Jak zagrały wczoraj hucuły, to same nogi rwały mi się do tańca!"

Trudno nie zgodzić się z Pauliną, w jej wnętrzu wciąż trwa wiosna :). Nie jest chyba odosobnionym przypadkiem, przed moje oczy powraca piękna postać starszego pana samotnie zamieszkującego leśne odludzie, który podzielił się kiedyś ze mną prawdą o tym, że jest dopiero "w średnim wieku" i ma mnóstwo planów na przyszłość. Zbliżał się wtedy do lat 90... Robił doskonałe wino z owoców leśnych,którym poczęstował nieznajomą i podzielił się niezwykle ciekawą historią życia...

Jestem pełna podziwu dla tych niezłomnych, pragnących do końca prawdziwą pełnią żyć, ludzi.
  • awatar Arachidowa Arachne: Mówi się, że nie ważne ile lat mamy, ważne na ile się czujemy. Obyśmy zawsze mieli w sobie młodego ducha :)
  • awatar nomadka: @Arachidowa Arachne: Myślę podobnie, a patrząc na osoby pokroju Pauliny, życzę sobie i innym, mądrości takiej jaką one są obdarzone, odwagi i radości /mimo wszystko/ z jaką przeżywają, wcale niełatwy okres życia, jakim jest starość.
  • awatar portrotterdam: Ach, chciałabym poznać Paulinę. Pozdrów ją ode mnie :) A Tobie życzę siły.
Pokaż wszystkie (3) ›