Wpisy użytkownika nomadka z dnia 16 kwietnia 2012

Liczba wpisów: 1

gina02
 
Gotowałam dzisiaj gulasz segedyński, usiłowałam odtworzyć zapamiętany smak. Wraz z zapachem potrawy, wróciło wspomnienie babci Julii, która go przyrządzała... Dobre wspomnienie.

Potem wpadli niezapowiedziani goście. Niecodzienna potrawa przydała się bardzo. Smakowała. Znów radowało się serce. Wraz z gośćmi przywędrowały wspomnienia wypraw w góry, narciarskich eskapad, tańców do świtu. Stary przyjaciel uszczypliwie wytykał mi minione szaleństwa ;)... Opowiadali o swoich podróżach, narciarskich szaleństwach, o tańcach do światu... Słuchałam... Wnieśli tyle życia :).

Ela, żegnając się, powiedziała:
- Jedziesz ze mną (...) - całą sobą chciałam powiedzieć "jadę", nie zrobiłam jednak tego. Mama dzisiaj znowu czuła się bardzo źle, jej ciśnienie szalało... Za dwa dni powinnam wyjechać do domu...

- Musimy zorganizować jakiś, choćby symboliczny, wypad w góry - powiedział Krzyś na pożegnanie.

Musimy?
  • awatar jamnick: Musicie. PS Wspomnienie zapachów z dzieciństwa gdy się na nie trafi - bardzo dziwne uczucie. Ciężko je określić.
  • awatar Arachidowa Arachne: Ciebie przytulamy, a Mamie życzymy zdrowia i dobrej kondycji. Trzymajcie się kobietki
  • awatar nomadka: @jamnick: To uczucie to dezorientacja, a może błogość, powracające poczucie bezpieczeństwa? Nie wiem, ale - lubię te powroty. :)
Pokaż wszystkie (4) ›