Wpisy użytkownika nomadka z dnia 21 września 2011

Liczba wpisów: 1

gina02
 
nomadka:
IMG_5793p.jpg


Kilka dni temu PAP podała informacje, że na Słowacji: „Pijane misie często tracą wrodzoną płochliwość, stają się przyjazne i towarzyskie. Bywa, że turyści fotografują się z tymi, tak niewinnie - w tym stanie - wyglądającymi zwierzętami. Miroslav Saniga z Instytutu Ekologii Lasu, przy Słowackiej Akademii Nauk,  od lat przestrzega przed takimi kontaktami, zwracając uwagę, że ludzie narażają się na wielkie ryzyko - już światło lampy błyskowej, albo jakiś gwałtowny ruch może sprowokować niedźwiedzia do ataku.”

IMG_0308p.jpg


Tydzień temu wędrowałam po słowackiej Dużej Fatrze, absolutnie nieświadoma, że brunatne miśki są na niezłym rauszu, na dodatek spowodowanym nadmiernym owocowym obżarstwem…

Hmm…

Lubię owoce…

Niedźwiedzie – też.
 
I zbójników ;) - no, też!

IMG_0201p.jpg

Zbójnik - wczoraj i:

IMG_0211p.jpg

zbójnik dzisiaj ;)

Dygresja: ciekawa jestem,  czy pijany miś groźniejszy jest od niezupełnie zaspokojonego w swej żądzy alkoholowej,  ludzkiego osobnika.

IMG_0228p.jpg


Słowację też lubię, może nawet więcej niż lubię. Jej szczególne światło, piękne i PUSTE! góry, jeziora, łagodność krajobrazu i ludzi, prostych i otwartych. Jeszcze... Lubię klimat wiejskich karczm i piwo, które tam smakuje wybornie. Lubię też ogromnie odkrywanie perełek architektury ukrytych w zagubionych wioseczkach. Podziwiam ten kraj również za tempo rozwoju - drogi, infrastruktura turystyczna.
  • awatar kaktuss: A mnie trochę dziecinnie oczarowuje swoimi parkami wodnymi. Oczywiscie nie jedynie. ;)
Pokaż wszystkie (1) ›