Wpisy użytkownika nomadka z dnia 22 marca 2011

Liczba wpisów: 4

gina02
 
Kolejny dzień spędzony "na budowie". Przyglądam się pracom budowlanym wykonywanym na poziomie tych z czasów realnego socjalizmu.
Właśnie teraz, pan murarz, zwykłą piłką tnie bloczki gazobetonowe, by zamurować wczoraj zrobione ogromne otwory... Brak odkurzacza przeciwpyłowego, brak jakiegokolwiek zabezpieczenia pomieszczeń, spowodował, że nie tylko czuję się brudna, ale taka jestem :(. Włosy sztywne od pyłu, w ustach, w gardle - lepiej nie mówić! Każy przedmiot w domu pokrywa gruba warstwa pyłu budowlanego, a ja sama z trudem oddycham... Ale nie powinnam narzekać.., bo: "Jaki pan, taki kram". Ta Sp-nia, pomimo dużych kwot wpłacanych na fundusz remontowy, zawsze wybiera dziwnych wykonawców robót... Przeżywałam to wielokrotnie: demontaż płyt acekolowych /azbest/, którego dokonywano wykorzystując moje mieszkanie, docieplanie budynku, wymiana okien..., czy jedno z najbardziej traumatycznych przeżyć:ładunek wybuchowy, który został użyty do wysadzenia fragmentów hydroforni, adaptowanej na kilka garaży...Budynek, dosłownie, podskoczył...

Dziwne jest tylko jedno: władze Sp-ni są wciąż te same...Pomimo narzekań spółdzielców...

Mam znacznie szersze skojarzenia :(

PRZEDE MNĄ - USUWANIE SKUTKÓW TEGO KATAKLIZMU!
POMOCY!!!!!!!!!
  • awatar Jacek K: Współczuję... Masz jakiegoś prawnika "pod ręką"? Ale takiego z "jajem", który zedrze skórę ze spółdzielni za to jak wykonuje roboty remontowe na terenie twojej własności. Porób więcej - duuużo zdjęć całego mieszkania i bałaganu, jaki robią "fachowcy". Niech spółdzielnia zapłaci za sprzątanie z nawiązką!
  • awatar nomadka: @Jacek K: Spółdzielnia nie zapłaci za nic! Wczoraj miałam burzliwe dyskusje z jej przedstawicielami - obowiązkiem lokatora jest... :(
  • awatar Jacek K: @nomadka: A co na to prawnik powie? Może zapytaj... komuna już się skończyła dość dawno, choć panowie ze spółdzielni jeszcze w niej tkwią, a Spółdzielcy - już własciciele, a nie tylko "członkowie" - kiedyś niemal bez żadnych praw do swej własności, teraz MAJĄ PRAWA, takie jak każdy właściciel nieruchomości wspólnej, tylko nie wiedzą, że mogą je egzekwować, bo "stare" już (prawie) umarło...
Pokaż wszystkie (11) ›
 

gina02
 

“Na Giewoncie w rejonie tzw. Juhaskiej Kopy w Tatrach spadł z dużej wysokości 26-letni taternik, ratownik TOPR. Zginął ma miejscu - ”Tyle razy to czytałam, widziałam twarze odchodzących, słyszałam ich głosy... Znałam ich marzenia, podzielałam pasję, lubiłam ich..

Jeszcze jedno przerwane życie...
 

gina02
 
nomadka: Brak dostępu do kuchni i łazienki = duuużo wolnego czasu...

Zbieram siły do usuwania skutków kataklizmu zwanego "wymianą pionów wodnych"...

Już wiem, że muszę odpocząć, muszę i już...

Maroko? Egipt? Cypr? Wszystko jedno, byle było ciepło i cicho, byleby nikt niczego ode mnie nie oczekiwał...

Potem niech dzieje się co chce...
  • awatar Jacek K: Chcesz zamienić "wojnę domową", na prawdziwą...? Przecież w tym rejonie teraz wszystko się może zdarzyć. Jakiś zabłąkany pocisk p/lotniczy itp... ;)
  • awatar nomadka: @Jacek K: jestem otwarta na wszystkie propozycje losu, byle by spotkać się z ciszą i łagodnością błękitu :)
Pokaż wszystkie (2) ›
 

gina02
 
E-mail od redaktora naczelnego zaskoczył mnie dzisiaj bardziej niż burza śniegowa w upalny dzień:

"Nie wiem czy jeszcze nie za wcześnie na to, ale gdybyś zechciała napisać wspomnienie o Stasi, to nasze pisemko chętnie opublikowałoby taki materiał - w numerze wielkanocnym. Co o tym myślisz. Serdeczności,

W. "

O wiele za wcześnie W., bo nie potrafię pisać wspomnień o Sio, nie umiem zamknąć w marnych słowach tak wielowymiarowego człowieka jakim była... Jeszcze nie!
  • awatar tannat: cholera.. zrealizuj swój pomysł...wyjedź..
  • awatar nomadka: @tannat: Wyjadę, już wkrótce, jeśli nic szczególnego nie pokrzyżuje moich planów. Pamiętasz powiedzenie Pauliny? Brzmi tak: "Człowiek planuje, Pan Bóg - maluje", coś w tym jest, bo moje plany w ostatni czasie, zwykle biorą w łeb. Trzymaj kciuki za ten:)
  • awatar tannat: @nomadka: Trzymam,nawet nie wiesz jak mocno trzymam..a teraz ciiii...by nie zapeszyć losu
Pokaż wszystkie (6) ›