Wpisy użytkownika nomadka z dnia 16 stycznia 2011

Liczba wpisów: 4

gina02
 
Jeszcze jeden walc :).
Była objawieniem, zwano ją Czarną Damą Polskiej Piosenki, królowała w magicznej krakowskiej Piwnicy pod Baranami... Ona i Piotr...

Spotykałam ich spacerujących po pustych ulicach na krakowskim Kazimierzu, uważnych, skierowanych ku sobie w rozmowie, która nigdy nie była banalna... Piotr, kłaniając się, z uśmiechem uchylał kapelusza :) /w lecie słomkowego :)/.
Moje bardzo młode wtedy oczy fascynował ich indywidualizm. Ich odwaga, by żyć inaczej.
 • awatar ponurnik: o jakiej obietnicy mam pamietac??? ;)
 • awatar nomadka: @ponurnik: Jak to jakiej? OPISZ WRAŻENIA :)...
 • awatar Mid-century modern: Walc ten wielokrotnie tanczylem z nia podczas rozpaczliwie pustych wieczorow emigracyjnej samotnosci..
Pokaż wszystkie (5) ›
 

gina02
 
nomadka: Paulina ma dzisiaj zszarzały głos...
Boli ją serce.
Trudne wieści z za Oceanu potrafiły je zranić...

Dostałam od niej prezent. Cenny, bo wyhaftowała go sama, kiedy jeszcze oczy były dobre i ręce sprawne. Nie miała komu ofiarować skończonej już pracy...

W moim domu pojawił się dziwny, zupełnie nowy element - haft, taki drobniutki, kolorowy. :)
I zostanie, bo jest darem serca kogoś, kogo pokochałam jak własną babcię :).
 • awatar Mid-century modern: piekne!!precyzja wykonania perfekcyjna.Needlepoint technik wymaga niesamowitej precyzji.Moja uwage jednak zwrocil dobor kolorow.Harmoniczny ,stonowany a jednoczesnie kontrastowy..Calosc daje uczucie subtelnego ciepla,przyciaga,,Patrzac, mam ochote przytulic soe do tej poduszki..To juz nie jest rzemislo..To sztuka przez duze S...Przekaz prosze Paulinie wyrazy uznanie od artysty .ps.Czy Paulina przyjela by zamowienie?
 • awatar nomadka: @Mid-century modern: Dziękuję, z ogromną przyjemnością przekażę jej Twoją opinię. Niestety starsza pani już haftować nie może. Mam jeszcze jeden piękny przedmiot jej autorstwa, niestety nie dokończony; to długi "bieżnik?" do przykrycia komody. Są w nim połączone dwie techniki, a kolory wręcz bajeczne. Poprosiłam o dokończenie kilku brakujących ściegów inną osobę.
 • awatar nomadka: @Mid-century modern: jeszcze jedno; precyzja tego haftu jest nieprawdopodobna: ściegi wielkości 1 mm!!! Wyobrażasz to sobie?
Pokaż wszystkie (14) ›
 

gina02
 
Wróciłam...

Sąsiadka zagadnęła:

- U pani, to chyba nikt nie mieszka? Taka cisza...

Uśmiechnęłam się. Mieszkają! Duchy przeszłości ;).
 • awatar rysowniczkaa: Wykonuje portrety na zamówienie : ). Jest to świetny prezent na urodziny, imieniny, rocznice czy walentyki ; ) pozdrawiam :) i zapraszam na blog: rysowniczkaa.pinger.pl/
 • awatar nomadka: @rysowniczkaa: chcesz rysować duchy? :)
Pokaż wszystkie (2) ›
 

gina02
 
 • awatar ponurnik: im wiekszy bol je czeka,tym dluzej bedzie spalo...niestety prawda :(
 • awatar ponurnik: piekny tekst...
 • awatar nomadka: @ponurnik: tak, piĘkny, PRAWDZIWY...
Pokaż wszystkie (3) ›