Wpisy użytkownika nomadka z dnia 15 lipca 2010

Liczba wpisów: 1

gina02
 
K.I. Gałczyński w Teatrzyku „Zielona Gęś”  pisał: …”a życie jak osioł ucieka”…

Moje w ostatnich dniach biegnie jak rozsierdzony struś!!!!

Porzeczki na sok zasypane, wiśnie wydrylowane, słoiczki z konfiturami zapasteryzowane, ogórki kiszą się już na zimę.
Jeszcze nalewki trzeba nastawić… Jeszcze… ech, co jeszcze!

Moje zmęczenie sięga zenitu…

Lecz Oni będą mieli czym dzielić się z bliskimi i przyjaciółmi. Ich oczy znowu zabłysną radośnie, gdy dłonie pakować będą to słońce zamknięte w słoikach, by innym sprawić radość… Więc warto…

Dawniej pomagała Sio, teraz... :(
  • awatar Parole: cel uświęca środki:)
  • awatar Wes, kocury i rodzinka: Witaj Pani G. . U nas w tym roku to owoców na jeden lub góra dwa kompoty będzie. Natomiast winogron to nigdy tyle nie mieliśmy i naprawdę mamy kłopot co z nimi zrobić, zawsze to kilka słoików dużych soku się z nich robiło a teraz to kilka gąsiorów będzie. Klapsów - gruszek tośmy mieli zawsze tyle , że wszyscy sąsiedzi się nimi zajadali a w tym roku to ani jednej nawet pomarszczonej gruszeczki nie będzie. Pozdrawiam Wes.
  • awatar FoFa: najpierw o zdjęciu. Zrobiło na mnie ogromne wrażenie z uwagi na swoistą mrok jaki ogarnia listek winorośli, na tą delikatną smużkę światła na łodydze. Wygląda groźnie i niewinnie jednocześnie, tajemniczo, delikatnie i pięknie jakby z wielka nieśmiałością próbował wybić się z mroku i przypomnieć o swoim istnieniu. Takie zdjęcia to zdjęcia nie dla fotografów jakich wszędzie spotykam na portalach fotograficznych. Oni na pewno skomentowaliby jednym słowem, za ciemne... Dlatego właśnie znikam pomału ze wszystkich tych portali bo dzisiejszy fotografowie, młodzi, butni i "okrutni" nie uznają głębszych wartości w obrazie, oni widzą i oceniają tylko prawidłową (teoretycznie) ekspozycje, kompozycje i nasycenie kolorów. Przemalowują cały sfotografowany przez siebie świat według własnego uznania, tworzą nierzeczywisty obraz i nazywają go często reportażem... tego nie rozumiem, ale cóż, nie wszystko trzeba rozumieć. Mnie tam się świat podoba taki jaki jest i niech tak zostanie.
Pokaż wszystkie (9) ›