Wpisy użytkownika nomadka z dnia 2 czerwca 2010

Liczba wpisów: 2

gina02
 
Pozwólcie, że przytoczę dzisiaj historyjkę, którą przywołuję na pomoc wtedy, gdy staję wobec czegoś, czego zinterpretować nie jestem w stanie, w niezrozumiałych lub trudnych chwilach odwołuję się do mądrości w niej zwartej :).

..."Dawno temu, na obrzeżach małej wioski, żył pewien stary farmer. Był biedny, posiadał jedynie niewielki kawałek ziemi, jednego konia oraz mały domek, w którym żył ze swym jedynym synem. Któregoś dnia koń przełamał ogrodzenie zagrody i uciekł. Sąsiedzi przychodzili, aby pocieszyć farmera i mówili: "To straszne! Byłeś biedny już zanim twój koń uciekł, teraz jesteś nędzarzem! Co za pech! To najgorsza rzecz, jaka mogła cię spotkać."

Stary farmer wzruszał jednak tylko ramionami i grzecznie odpowiadał: "Kto wie co jest dobre, a co złe?"

Farmer naprawił ogrodzenie i pozostawił otwartą bramę. Następnego dnia, jego koń powrócił i wszedł do zagrody a za nim całe stado dzikich koni. Tym razem sąsiedzi przychodzili pogratulować mu i mówili: "To wspaniale. Byłeś najbiedniejszy w wiosce teraz jesteś najbogatszy. Co za szczęście. To najlepsza rzecz, jaka mogła się zdarzyć."

Stary farmer znowu wzruszał ramionami i odpowiadał: "Kto wie co jest dobre, a co złe?"

Następnego dnia jego syn oswajał nowe konie. Jeden z nich wierzgał i zrzucił go z siodła, przez co młody człowiek spadł i złamał nogę. Sąsiedzi przychodzili i mówili: "Okropne. Teraz twój syn jest chorym nowe konie nieoswojone, a ty nie masz nikogo do pomocy przy żniwach. Co za nieszczęście! To najgorsze, co mogło się zdarzyć!"

Stary farmer jednak,tak jak poprzednio, tylko wzruszał ramionami i ponownie odpowiadał: "Kto wie co jest dobre, a co złe?"

Następnego dnia, do wioski przybyła królewska armia, zabierając wszystkich młodych mężczyzn, zdolnych do bitwy, w której z pewnością wszyscy zginą. Z powodu złamanej nogi, syna starego farmera nie zabrano.

Więc kto wie, co jest dobre, a co złe?
  • awatar FoFa: Tej historii nie znałam, ale odzwierciedla moje myśli po takich a nie innych doświadczeniach. Względność to moja filozofia chociaż czasami trudno się doszukać powiązania między jednym a drugim wydarzeniem jeśli dzieli je sporo lat, ale i tak uważam tak samo. Historia godna polecenia każdemu komu się wydaje, że tylko wizje przyszłości i jego plany są tym co dobre i co ich uszczęśliwi.
Pokaż wszystkie (1) ›
 

gina02
 
Znowu autobusy "zachlapane deszczem" w moim mieście... Powietrze nasycone wilgocią do granic wręcz niemożliwych. Czuję się jak w Amazonii :(.

Czekam... Z ogromną niecierpliwością na dzień jutrzejszy i następne, bo spędzę je z Nim! Słuchając, rozmawiając i rozmyślając o tym co ważne! Także nasycając się pięknem jego sztuki, dzieł w kamieniu wykonanych i nie tylko...
  • awatar Mid-century modern: Ta ciagla ludzka potrzeba "autorytetow"..
  • awatar Codziennie niepoznana....: wspaniałe dzieło..
  • awatar nomadka: @Codziennie niepoznana....: Ciekawy człowiek także! Jego główne dzieła to mozaiki z postaciami o ogromnych, absolutnie czarnych oczach, w których przepięknie odbija się światło! Kamienne oczy iskrzą! :)
Pokaż wszystkie (13) ›